BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán Viktor: újabb birodalmi érdek akar háborúba sodorni minket

A miniszterelnök a Nemzeti összetartozás napján a felújított geszti Tisza-kastély ünnepélyes átadásán arról beszélt, hogy öt nap múlva a lehető legszélesebb nyilvánosság előtt, választásokon mondhatunk nemet a háborúra.

2024. június 4. kedd, 14:13

Fotó: MTI / Koszticsák Szilárd
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Kárpát-medence népei nem akarnak háborút, se Brüsszel, se Washington, se Soros György kedvéért nem akarnak újra feláldozható gyalogok lenni a birodalmi sakktáblán – mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden, a Nemzeti összetartozás napján a felújított geszti Tisza-kastély ünnepélyes átadásán.

A miniszterelnök felidézte, hogy 110 évvel ezelőtt a Kárpát-medence népei a magyarok ellen harcoltak a szuverenitásukért, akkor még mindenki – a csehek, az osztrákok, a szlovákok, a románok, a szerbek és a horvátok is – örömmel várták és éltették a háborút.

Ma azonban, amikor újra háború fenyeget, az itteni népek világosan tudtára adják a nagyhatalmaknak, hogy megtanulták a leckét, és nem akarnak háborút.

A kormányfő felidézte, hogy száznégy évvel ezelőtt kegyetlen, irgalmatlan, igazságtalan diktátumot kaptunk a nyakunkba, június 4. a magyar nemzet elleni gyilkossági kísérlet napja.

Ennyi év távlatából már tisztán látszik: a trianoni diktátum nemzetünk halálát célozta, a gyarmatosításhoz szokott nagyhatalmak azonban nem ismerték a magyarok karakterét.

Orbán Viktor szerint egy újabb birodalmi érdek háborúba akar sodorni minket, ám öt nap múlva a lehető legszélesebb nyilvánosság előtt, választásokon mondhatunk nemet erre.

A háború sohasem elkerülhetetlen, a háború mindig emberi döntések kérdése, és a fegyverek árnyékában nem nő élet és igazság, csak halál és igazságtalanság

– hangsúlyozta.

Orbán Viktor: nem dönthet más a magyar vérről
A miniszterelnök szerint minden héten közelebb vagyunk a háborúhoz.
Vermes Ádám
Vermes Ádám
Vezető szerkesztő
Diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetem politológia alapszakán, majd közpolitika szakirányú politikatudományi mesterképzésén szerezte. Egyetemi évei alatt több, közélettel foglalkozó szervezetnél dolgozott szakmai gyakornokként, emellett az Országgyűlés Hivatala parlamenti ösztöndíjas programjában is részt vett. Szakmai pályafutását politikai elemzőként kezdte a Méltányosság Politikaelemző Központnál, majd újságíró-szerkesztőként és önkormányzati sajtóreferensként szerzett tapasztalatot. 2023 óta az Economx munkatársa, jelenleg felelős szerkesztőként dolgozik. Rendszeresen készít interjúkat hazai és nemzetközi szakértőkkel, valamint tudósít szakmai konferenciákról, különös tekintettel a mesterséges intelligencia, a pénzügyi innováció és a munkaerőpiaci átalakulás kérdéseire. Írásaiban kiemelt figyelmet fordít a technológiai változások gazdasági és társadalmi hatásaira.

Ez is érdekelhet