BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Őrjöngenek az utasok, visszavonhatja a BKK a megosztó döntést

Január közepén jelentette be a BKK, hogy hétköznap este 20 óra utánra is kiterjesztik az első ajtós felszállást. Most azonban felvetődött, hogy február közepétől megszakítják a rendszer bevezetését.

2024. február 9. péntek, 10:56

Fotó: Economx / Hartl Nagy Tamás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Január közepén jelentette be a BKK, hogy este 20 óra után, hétvégén és ünnepnapokon csak az első ajtónál lehet felszállni a jövőben a fővárosban közlekedő buszokra és trolikra. A bejelentés újdonságát az jelentette, hogy hétköznap este 20 óra utánra is kiterjesztik a rendszert. 

Az eredeti tervek szerint január 19-től fokozatosan vezették volna be a rendszert több héten keresztül. Ez alól a Rákóczi úton közlekedő járatok bizonyos szakaszai jelentettek volna csak kivételt. 

A Telex most arról ír, hogy információik szerint a BKK-n belül felvetődött, hogy február közepétől a jelenlegi kényes időszakban a béke kedvéért megszakítják az esti és hétvégi első ajtós felszállási rend bevezetésének tervezett programját.

A portál értesülésüléseit a BKK nem cáfolta, azonban hozzátették, hogy még nincs döntés a program további kiterjesztéséről és annak megszakításáról sem. Amennyiben lesz tényleges döntés az ügyben, akkor tájékoztatni fogják a nyilvánosságot.

A közlekedési vállalat azzal indokolta az első ajtós felszállási rend kiterjesztését, hogy így biztonságosabb és komfortosabb lesz az utazás, azonban a forgalmasabb járatok esetében többen is inkább hangos nemtetszésüknek adtak hangot, mivel nagy sorok alakultak ki a felszállásnál.

Frissítés:

A BKK friss közleményében arról számolt be, hogy február 12-től újabb járatokra terjeszti ki a hétköznap esti időszakra érvényes első ajtós felszállási rendet. Jövő hétfő estétől a 31-es, a 32-es, a 66-os és a 66B, a 97E és a 169E, a 123-as és a 123A, valamint a 244-es – a hétvégékkel és ünnepnapokkal megegyezően – hétköznap esténként is csak az első ajtónál lehet felszállni.

A közlekedési társaság szerint a kezdeti időszakban előforduló hosszabb felszállási idő jelentősen lerövidült mára, az ügyfelek rövid idő alatt hozzászoktak, hogy időben előkészítsék utazási okmányaikat, és ne álljanak meg az első ajtó közelében, hanem a járművek belső részén foglaljanak helyet.

Megszünteti a BKK a diák és a nyugdíjas bérleteket is
A megszűnő bérletek helyett a fővárosban is érvényes vármegyei és országos bérleteket lehet majd használni.
Vermes Ádám
Vermes Ádám
Vezető szerkesztő
Diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetem politológia alapszakán, majd közpolitika szakirányú politikatudományi mesterképzésén szerezte. Egyetemi évei alatt több, közélettel foglalkozó szervezetnél dolgozott szakmai gyakornokként, emellett az Országgyűlés Hivatala parlamenti ösztöndíjas programjában is részt vett. Szakmai pályafutását politikai elemzőként kezdte a Méltányosság Politikaelemző Központnál, majd újságíró-szerkesztőként és önkormányzati sajtóreferensként szerzett tapasztalatot. 2023 óta az Economx munkatársa, jelenleg felelős szerkesztőként dolgozik. Rendszeresen készít interjúkat hazai és nemzetközi szakértőkkel, valamint tudósít szakmai konferenciákról, különös tekintettel a mesterséges intelligencia, a pénzügyi innováció és a munkaerőpiaci átalakulás kérdéseire. Írásaiban kiemelt figyelmet fordít a technológiai változások gazdasági és társadalmi hatásaira.

Ez is érdekelhet