BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Olyan utcát kap Józsefváros, ami csak a gyerekeké

Jövő héten autómentes iskolautcát kap a józsefvárosi önkormányzattól a Trefort gimnázium.

2023. november 23. csütörtök, 21:58

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Még a Trefort gimnázium kereste meg a józsefvárosi önkormányzatot azzal 2021-ben, hogy a Szentkirályi utcai kereszteződés legyen biztonságosabb. A tervek egy évvel később már el is készültek, azonban az iskola felújítása miatt még egy ideig nem valósulhattak meg. 

Ekkor egyébként még szó volt arról, hogy a kormány kibővíti és felújítja a gimnáziumot, ám végül az Építési és Közlekedési Minisztérium ezt határozatlan időre elhalasztotta.

Azonban az önkormányzat elfogadott egy gyerekbarát koncepciót, amelynek folytatásaként 2023-ban a gyalogos és a kerékpáros közlekedés biztonságának növelése mellett tette le a voksát az oktatási intézmények közelében – írja az Én Budapestem.

Ennek keretében az önkormányzat ismét egyeztetett a gimnáziummal és úgy döntöttek, hogy a Trefort utca Puskin utca felőli oldala zsákutca lesz, a gimnázium előtti tér pedig ismét a diákoké lehet.

A Puskin utcából továbbra is behajthatnak majd az autók, de a gimnázium vonalában parkolásgátló oszlopokkal zárják le az útszakaszt.

A lépés összhangban áll a BKK törekvéseivel is: a biztonságosabb közlekedés érdekében a társaság tesztjelleggel négy fővárosi iskola környékén módosította a forgalmi rendet a sebesség csökkentésével, a szabálytalan parkolás rendezésével, továbbá a gyalogátkelőhelyek beláthatóságának biztosításával.

Több mint ezer fővárosi zebra újult meg
Karácsony Gergely főpolgármester ezer zebra felújítását ígérte februárban.
Bővebben--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet