BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

„Sokat gondolkoztam bent a börtönben” – főpolgármester lenne Szabó Bálint

A korábbi szegedi képviselő, Szabó Bálint bejelentette, hogy elindul a jövő évi választásokon a főpolgármesteri székért.

2023. október 30. hétfő, 10:16

Fotó: MTI Fotó / Kelemen Zoltán Gergely
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elindul Budapest főpolgármesteri székéért Szabó Bálint volt szegedi önkormányzati képviselő – írja a Blikk

„Budapest főpolgármester-jelöltjeként, független-civil jelöltként folytatom közéleti tevékenységemet, és így kívánok eleget tenni annak a felszólításnak, hogy előre menjünk, ne hátra” – jelentette ki az egykori képviselő.

„Nagyon sokat gondolkoztam bent a börtönben abban a kettőszázhuszonkét napban”

– közölte Szabó Bálint közösségi oldalán. Azt is elmondta, hogy a 2022-es ellenzéki vereség után sokan elhagyták az országot, sokan befogják a szájukat és fideszesek lettek, és vannak – ide sorolja magát –, akik szembeszállnak a rendszerrel.

Szabó Bálint szerint ma a miniszterelnökkel szemben egy komolyan vehető közpozíció van, Budapest főpolgármesteréé, ugyanakkor úgy a jelenlegi városvezetés „nem élt, hanem visszaélt ezzel az óriási lehetőséggel”.

Szabó a börtönt is megjárta

A Blikk is felidézi, hogy Szabó Bálintról egy hónapja mondta ki a szegedi közgyűlés: méltatlan arra, hogy önkormányzati képviselő legyen a dél-alföldi városban. Korábban országos hír volt az állítólagos elrablása is és a nevéhez fűződik a csekély érdeklődés övezte 2022. augusztusi országos gazdatüntetés is.

A főpolgármesterségre pályázó Szabó Bálint a börtönt is megjárta, miután 2022 novemberében közúti veszélyeztetés és hivatalos személy elleni erőszak vádjával letartóztatták, mert tavaly szeptemberben több alkalommal is rendőrségi konvojokat akadályozott, egyszer pedig fel is tartóztatott – Szabó Bálint végül felfüggesztett börtönt kapott.

Németh Balázstól megkérdezték, akar-e főpolgármester lenni
Az atlétikai vb-t szervező cég igazgatója nem tudja, hogy merült fel egyáltalán, de szerinte Budapestet újjászervezhetné valaki.
Károly Gábor
Károly Gábor
Károly Gábor közgazdász végzettségű újságíró és szerkesztő, bő két évtizede dolgozik a magyar médiában. Az Economx főmunkatársa és felelős szerkesztője korábban az Indexnél, a Világgazdaságnál, az Origónál, a Magyar Nemzet Online-nál és a Fintech.hu-nál is megfordult; utóbbinál főszerkesztőként irányította a pénzügyi technológiával foglalkozó szakportált. Pályája során dolgozott hír-, rovat- és címlapszerkesztőként, írt gyorshíreket, tudósításokat, interjúkat és hosszabb háttéranyagokat is. Leginkább gazdasági, pénzügyi, makrogazdasági és vállalati témákkal foglalkozik, különös érdeklődéssel követi a magyar gazdaságpolitika, a költségvetés, az adózás, a fintech és a vállalati innováció ügyeit. Szereti azokat a témákat, ahol a száraznak tűnő adatokból végül egy nagyon is emberi, üzleti vagy politikai történet áll össze.

Ez is érdekelhet