BUX 139428.52 0,09 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Közvetlenül utalnák a felszámolás alatti bértartozást

2013. október 10. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A felszámolási eljárásokhoz kapcsolódóan módosítják a Bérgarancia Alapról szóló törvényt − derül ki az egyes foglalkoztatási tárgyú törvényekről szóló, a nemzetgazdasági miniszter által az Országgyűlésnek benyújtott javaslatból. Törvény szerint a bérgarancia-támogatást a felszámolás alatt álló gazdálkodó szervezet számlájára kell utalni. Gyakran előfordul azonban, hogy a felszámolás alatt álló cég bankszámláját a költséghatékonyság jegyében megszüntetik a felszámolók, illetve nagyobb összegű banki tartozás esetén erre a bankoknak is lehetőségük van. A munkavállalók ebben az esetben nem jutnak hozzá elmaradt bérükhöz, mert az állami foglalkoztatási szerv nem utalhatja más számlára a támogatást. Ezért a javaslat úgy módosítaná a törvényt, hogy bérgarancia-támogatás odaítélése esetén a bértartozás törvényben meghatározott összegét közvetlenül a munkavállalónak fizeti ki az állami foglalkoztatási szerv − írta az MTI. Változás az is, hogy a munkabérek utáni közterheket, valamint az egyéb levonásokat közvetlenül az állami foglalkoztatási szerv teljesíti a felszámoló helyett.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet