BUX 139428.52 0,09 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csődbűntett gyanújával indult eljárás a Szeviép ellen

2013. október 10. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A SZEGEDma.hu információja szerint a felszámolás alatt lévő Szeviép Zrt. ellen bűnvádi eljárás folyik, az egykori cégvezérek vagyontárgyai közül többet már lefoglaltak. A NAV Dél-alföldi Regionális Bűnügyi Igazgatósága arról tájékoztatta a portált, hogy csődbűncselekmény gyanúja miatt folytatnak nyomozást a Szeviép tevékenységével kapcsolatban. A nyomozó hatóság a keletkezett kár megtérülése érdekében vagyontárgyakat foglalt le. Egyéb tájékoztatást az ügyben a nyomozás érdekei miatt jelenleg nem adhatnak.

A Szeviép Zrt. 2010 tavaszán kért maga ellen csődvédelmet, később elindult a felszámolási eljárása. Az 1,1 milliárd forintos jegyzett tőkéjű Szeviép az ország déli felének legjelentősebb építőipari cége volt. Konzorciumi tagként részt vettek az M43-as autópálya építésében és a szegedi 1. számú villamosvonal felújításában is. A felszámolási eljárás kezdetekor a cég 379 partnerének tartozott, összesen 10,9 milliárd forinttal (Napi Gazdaság, 2012. június 20.).

Temesvári Zoltán, a károsult vállalkozók jogi képviselője szerint nem valószínű, hogy az alvállalkozói tartozásokat bárki is kifizeti. A jogi képviselő a felszámolási eljárással kapcsolatban is tett a bíróságon észrevételt, aminek az elbírálása még folyamatban van − írta a szegedi portál.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet