Mind eszközparkját, mind infrastruktúráját bővítheti a szegedi Szent Gellért Orvoscentrum, miután a Széchenyi Tőkealap (SZTA) 110 millió forint tőkét fektet be a jelenleg 15 orvosi szakterületen ellátást biztosító intézménybe. A tőkebefektetéssel az SZTA a következő 4 év során kisebbségi tulajdonosa lesz az orvoscentrumnak. A befektetéssel bizalmat szavaztak egy olyan modellnek, amely az egészségügy területén akár országszerte követendő példává válhat − emelte ki Csuhaj V. Imre, az SZTA elnök-vezérigazgatója.
Az orvoscentrum az elmúlt négy évben a járóbeteg-ellátástól indulva fokozatosan bővítette ki szakorvosi ellátásának körét, mígnem a dél-alföldi régió egyik legjelentősebb magán-egészségügyi szolgáltatójává nőtte ki magát. A klinikán jelenleg nyolc szakrendelő, korszerűen felszerelt, klimatizált műtő és nyitott MRI áll rendelkezésre a páciensek ellátásához.
