BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Száztízmilliós tőke érkezett a szegedi orvosi centrumba

2013. szeptember 18. szerda, 00:00

Fotó: Napi Gazdaság / Katona Vanda
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mind eszközparkját, mind infrastruktúráját bővítheti a szegedi Szent Gellért Orvoscentrum, miután a Széchenyi Tőkealap (SZTA) 110 millió forint tőkét fektet be a jelenleg 15 orvosi szakterületen ellátást biztosító intézménybe. A tőkebefektetéssel az SZTA a következő 4 év során kisebbségi tulajdonosa lesz az orvoscentrumnak. A befektetéssel bizalmat szavaztak egy olyan modellnek, amely az egészségügy területén akár országszerte követendő példává válhat − emelte ki Csuhaj V. Imre, az SZTA elnök-vezérigazgatója.

Az orvoscentrum az elmúlt négy évben a járóbeteg-ellátástól indulva fokozatosan bővítette ki szakorvosi ellátásának körét, mígnem a dél-alföldi régió egyik legjelentősebb magán-egészségügyi szolgáltatójává nőtte ki magát. A klinikán jelenleg nyolc szakrendelő, korszerűen felszerelt, klimatizált műtő és nyitott MRI áll rendelkezésre a páciensek ellátásához.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet