Még idén tíz kockázati tőkealap kezdheti meg működését az Új Széchenyi Kockázati Tőkeprogramok pályázat támogatásával − közölte a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ). A 41 milliárd forintból innovatív mikro-, kis- és középvállalkozások juthatnak forrásokhoz. Az Európai Regionális Fejlesztési Alap által finanszírozott alprogramok célja a korai (magvető és induló), illetve növekedési életszakaszban lévő ilyen cégek tőkehelyzetének javítása. Az idén nyáron 28,5 milliárd forint kerettel meghirdetett két kiírásra összesen 21 vállalkozástól 33 pályázat érkezett az NFÜ-höz, a magvető programra 8, a növekedési alprogramon belül a 3 milliárd forintos uniós társfinanszírozással létrehozott alapokra 15, míg a 4,5 milliárd forintos uniós társfinanszírozással létrehozott alapokra 10 pályázat érkezett. A kiírás szerint az alapkezelőknek legalább 30 százalék mértékben kell magánforrást bevonniuk, a 41 milliárdos összeg ezzel áll össze.
