November végéig sztrájkba léphetnek a Budapesti Közlekedési Központnál (BKK) dolgozó jegypénztárosok, ellenőrök, forgalomirányítók − idézte az Index Jáger Istvánt, a BKK-nál tegnap délben megalakult sztrájkbizottság alelnökét. A társaságnál október 31-ig nem született meg a beígért kollektív szerződés, ami számos családot hoz hátrányos helyzetbe − írta a portál. A korábban megkötött átmeneti megállapodás október 31-én lejár, az új kollektív szerződés nem született meg, sőt a BKK két hete megszakította az ezzel kapcsolatos tárgyalásokat − tette hozzá Jáger, aki szerint veszélybe kerülnek a kialkudott juttatások, jobb munkafeltételek, például a megfelelő éjszakai és délutáni pótlék vagy a dolgozók utazási igazolványa. A BKK-nál működő összes szakszervezet sztrájkbizottságot alakított hétfőn, Jáger szerint ezzel is jelezni kívánják a munkavállalók, hogy a sztrájktól sem riadnak vissza.
