Egymilliárd forint állami követelést állapított meg a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) alumíniumipari társaságokat érintő vizsgálata a Mal Zrt.-vel szemben − számolt be az MTI. A környezetvédelmi kötelezettségek teljesítésének vizsgálatát a vörösiszap-katasztrófa után rendelték el, a Kehi hét tényállás − köztük csalás, sikkasztás, közokirat-hamisítás, hűtlen kezelés, környezetkárosítás és a hulladékgazdálkodás rendjének megsértése bűncselekmények gyanúja − miatt összesen öt ügyben tett ismeretlen tettes ellen feljelentést a Legfőbb Ügyészségen, a nyomozás folyamatban van. A bűncselekmények miatt bekövetkezett és számszerűsíthető kár kamatok nélkül 160 millió forintra tehető, a Kehi a vizsgálatok során egymilliárd forint összegű, még érvényesíthető állami követelést állapított meg, ami a Mal Zrt.-t terheli. A hivatal szerint a bűncselekményekkel érintett kár nagy része ugyanakkor nem számszerűsíthető, idetartozik a környezetkárosítás, a köz-, és magánokirat-hamisítás, illetve a hulladékgazdálkodás rendjének megsértése.
