Több mint 6,4 milliárd forintból, európai uniós és magyar költségvetési támogatással épít akkumulátorgyártó üzemet és vásárol ehhez szükséges gépeket a jászberényi székhelyű Jász-Plasztik Kft. − közölte a cég az MTI-vel. A beruházás 200 új munkahelyet teremt Jászberényben és a kistérségben, a vállalat jelenleg 2169 munkavállalót foglalkoztat Magyarországon. A mostani projekt keretében a várhatóan jövőre felépülő üzemben speciális, Magyarországon eddig még nem gyártott − start-stop − akkumulátorok készülnek. A cég egy közel 29 ezer négyzetméteres akkumulátorgyártó üzemet épít és szerel fel; ennek összköltsége több mint 2,5 milliárd forint, az akkumulátorok gyártásához szükséges gépek és a használt akkumulátorokat újrahasznosító gépsor pedig több mint 3,8 milliárd forintba kerül − a projekt 981 millió forint támogatással valósul meg. A társaság pénteken zárta le egy másik fejlesztését, amellyel körülbelül 200 új munkahelyet hozott létre, főként jászberényi telephelyén. A 2009-ben indult fejlesztés 4,4 milliárd forintos beruházással műanyaggyártási tevékenység bővítését szolgálta.
