BUX 139261.96 -0,03 %
OTP 45180 -0,26 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Problémákat látnak a nagyvállalatok

2012. október 17. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nemzetközi fuvarozás magas aránya miatt az árbevétel növekedésére számíthat a közeljövőben is a Waberer\'s − mondta Wáberer György elnök-vezérigazgató a Budapest Economic Forum 2012 konferencián. A növekedés jelentős többletforrást igényel, ennek előteremtése azonban sokkal nehezebb, mint korábban, különösen az alvállalkozóik esetében jelent problémát a banki hitelezés visszaesése a cégvezető szerint. Poór Zoltán, a Pannonmill Zrt. elnök-vezérigazgatója úgy látja, csökken a feldolgozóiparban a foglalkoztatás és a kibocsátás, illetve stagnál a fogyasztás. Az alapvető élelmiszerek áfájának csökkentése magával hozhatná a feketegazdaság csökkentését, a foglalkoztatás növelését − tette hozzá. A kereslet stagnálásáról számolt be a Portfolio.hu tudósítása szerint Christopher Laska, a Telenor vezérigazgatója, aki pénzügyi értelemben is stagnálásra számít a bizonytalanság és az innovációt visszafogó tényezők miatt. Nagyon nehéz meggyőzni a csoportot, hogy folytassa beruházásait Magyarországon, de eddig sikerült − fogalmazott. Szolyák Tamás. A Novartis ügyvezető igazgatója szerint nem ez a kormány okozta a gyógyszer-finanszírozásban az első gondokat, a válság e tekintetben már 2007-ben megkezdődött. Mára a 380 milliárdos csúcsról 158 milliárd forintra csökkent a gyógyszertámogatások összege, ennek a foglalkoztatásban is jelentkeznek a negatív hatásai.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet