Horváth Attila, a Kecskeméti Termostar Hőszolgáltató Kft. ügyvezető igazgatója
Most jött el az idő, hogy megmérettessük magunkat. Vezetőtársaimmal együtt azt gondoltuk, hogy az utóbbi években sokat tettünk munkahelyi környezetünk fejlesztéséért, ezért kíváncsiak voltunk, vajon mennyire értékelik munkatársaink az eddigi törekvéseinket. A három évig tartó bérstop idején számtalan ötletet kellett bevetni, hogy meg tudjuk tartani legjobb szakembereinket és a munkamorál ne romoljon. Folyamatosan törekszünk arra, hogy megismerjük a legjobb gyakorlatokat, javítsuk versenyképességünket és megtartsuk ügyfeleinket.
Zsuga János, az FGSZ Zrt. vezérigazgatója
Cégünk négy éve vesz részt az LMF-en, ez a vállalati gyakorlat része lett. Fontosnak tartjuk, mert eszközt nyújt számunkra ahhoz, hogy megismerjük munkavállalóink munkakörnyezetről, vezetőkről, munkatársakról és saját munkájukról alkotott véleményét, javaslatait, hogy még hatékonyabbá és kellemesebbé tehessük a közös munkát és egy olyan munkahelyet teremthessünk, ahová nap mint nap öröm megérkezni. Meggyőződésem, hogy négy éve tartó jó eredményünk, a munkavállalók növekvő elkötelezettsége részben ezeknek a lépéseknek is a következménye.
Szirmák Botond, a Provident Pénzügyi Zrt. vezérigazgatója
Az Aon Hewitt felmérésében elsősorban azért vettünk részt, mert szerettük volna megmutatni, hogy a mintegy négyezer munkatársunk mit gondol vállalatunkról. Munkatársaink 94 százaléka önkéntesen töltötte ki a kérdőívet, és még büszkébb voltam a kiértékelés utáni eredményekre. Hiszem, hogy kiváló ügyfélkiszolgálást csak elkötelezett munkatársakkal lehet nyújtani.
Ács Tamás, a Mars Magyarország ügyvezető igazgatója
Évek óta minden évben részt veszünk a felmérésen, az eredmény minden évben egy fontos visszajelzés arról, hogy a munkatársak mivel elégedettek, mivel nem és lehetőséget ad a menedzsmentnek arra, hogy javítson az elkötelezettségen. A cím elnyerése segít abban, hogy cégünk hírnevét növeljük a munkaerőpiacon, így hosszú távon nagyobb az esélyünk, hogy a tehetségek nálunk maradjanak és hozzánk akarjanak jönni, valamint erősíti a cégen belüli összetartozás érzését.
Somorjai Éva, a Magyar Telekom Nyrt. hr-vezérigazgatóhelyettese
A felmérést hiteles tükörnek tartjuk, amelynek adatai komoly munkaügyi értékelést is adnak hr-szakembereinknek, segítve, hogy alkalmazottaink elégedettségét és elkötelezettségét hosszú távon is növelhessük, lássuk, hogy melyek azok a tényezők, amelyek már most elkötelezetté teszik munkatársainkat és melyek azok, amelyekben még tovább fejlődhetünk. Az elismerés azt mutatja, hogy a telekomosok a magyar átlagot jóval meghaladóan elkötelezettek munkahelyük iránt.
Claus Geisselmann, az InterContinental Budapest szállodaigazgatója
Negyedik alkalommal indultunk a felmérésen, 2011-ben az 50−250 fős vállalatok közül a harmadik legjobbak lettünk, idén nagy örömünkre sikerült ezt az előkelő helyet megőriznünk. A felmérés alkalmat ad arra, hogy tanuljunk, fejlődjünk, tapasztalatokat osszunk meg egymással: ki hogyan csinálja, mit tesz azért, hogy a munkatársaik jól érezzék magukat a munkahelyeken. Számunkra fontos az állandó fejlődés, javulás, a munkatársak változó igényeinek való megfelelés, a \"haladni a korral\" mentalitás, évek óta kiemelkedő eredményeket érünk el a saját belső dolgozói elégedettségi felméréseinkben is.
Treiber Miklós, a Novartis Hungária Kft. humánerőforrás-igazgatója
Rendszeres résztvevői vagyunk a felmérésnek 2003 óta. Munkatársaink visszajelzései és véleménye alapján hangoljuk össze üzleti és humánerőforrás-stratégiánkat. A felmérés eredménye jelenti számunkra azt a tükröt, melyben megláthatjuk \"munkaadói arcunkat\" munkatársaink nézőpontjából. Egyértelmű választ kapunk arra, hogy milyen megítélés alá esünk mint munkahely, hogyan vélekednek a Novartisról azok, akik nap mint nap csapatunk tagjaként végzik munkájukat. Az eredmény kiindulási alap ahhoz, hogy meghatározzuk a következő időszak hr-feladatait.
Varga Árpád, a Mars Magyarország Kisállateledel-gyártó Kft. személyzeti igazgatója
Cégünk már ötödik éve vesz részt a felmérésen. Fő célunk továbbra is az, hogy a felmérés segítségével minden évben visszajelzést kapjunk munkatársainktól arra nézve, hogy mennyire szeretnek nálunk dolgozni, valamint hogy mennyire elkötelezettek cégünk iránt. Az eredmények részletes képet adnak arról, hol kell még fejlődnünk és ez egyben jó alap hr-stratégiánk meghatározásához. Állandó törekvésünk a munkatársi elkötelezettség növelése, vállalati kultúránkból fakad, hogy legfontosabb erőforrásunk maga a munkatárs.
