BUX 139331.12 0,02 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Óvatosan fejlesztene az Unilever Röszkén

2012. október 12. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az idén üzembe állított új, nagy sebességű gyártósor révén számos újabb termék gyártására vált alkalmassá az Unilever röszkei ételízesítő-gyára − mondta Kocsis Zoltán, az üzem új igazgatója. A beruházást 1,7 millió euróból valósították meg és ezzel a sütőzacskós termékek egyedüli nyugat-európai beszállítójává váltak. Bár a 20 ezer négyzetméteres, jelenleg évi 16 ezer tonna éves kapacitású gyárban 960-féle terméket gyártanak, a legnagyobb volument mégis az ételízesítő porok jelentik. Az üzem termékeit 20 országba exportálják. Az ételízesítők forgalmát ugyanakkor megtépázta a chipsadó bevezetése. Kovács Zoltán szerint mintegy 10-15 százalékos forgalomcsökkenést tapasztaltak tavaly és idén is. Az adó duplán rosszul jött a röszkeieknek, az Unilever ugyanis már jóváhagyta, sőt a szükséges forrásokat is elkülönítette egy újabb gyártóegység építésére a faluban, tavaly óta azonban az egész beruházás áll. Egyelőre nem is lehet tudni, hogy megindul-e egyáltalán a kivitelezése. A röszkei üzemben ennek ellenére további fejlesztéseket terveznek: újabb automatizált gépsor beszerzését a csomagolás hatékonyabbá tételéhez.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet