Az idén üzembe állított új, nagy sebességű gyártósor révén számos újabb termék gyártására vált alkalmassá az Unilever röszkei ételízesítő-gyára − mondta Kocsis Zoltán, az üzem új igazgatója. A beruházást 1,7 millió euróból valósították meg és ezzel a sütőzacskós termékek egyedüli nyugat-európai beszállítójává váltak. Bár a 20 ezer négyzetméteres, jelenleg évi 16 ezer tonna éves kapacitású gyárban 960-féle terméket gyártanak, a legnagyobb volument mégis az ételízesítő porok jelentik. Az üzem termékeit 20 országba exportálják. Az ételízesítők forgalmát ugyanakkor megtépázta a chipsadó bevezetése. Kovács Zoltán szerint mintegy 10-15 százalékos forgalomcsökkenést tapasztaltak tavaly és idén is. Az adó duplán rosszul jött a röszkeieknek, az Unilever ugyanis már jóváhagyta, sőt a szükséges forrásokat is elkülönítette egy újabb gyártóegység építésére a faluban, tavaly óta azonban az egész beruházás áll. Egyelőre nem is lehet tudni, hogy megindul-e egyáltalán a kivitelezése. A röszkei üzemben ennek ellenére további fejlesztéseket terveznek: újabb automatizált gépsor beszerzését a csomagolás hatékonyabbá tételéhez.
