Három év alatt megháromszorozta árbevételét és adózás utáni eredményét is a Bige Holding. A magyar tulajdonban levő vegyipari cégcsoport 140 milliárd forint feletti árbevételt ért el tavaly, profitja pedig meghaladhatja a 30 milliárd forintot. (A csoport 2010-es árbevétele 110, adózott eredménye pedig 7 milliárd forint volt.) Az eredményt ugyanakkor több mint 3,5 milliárd forinttal csökkentette egy vitatott gázszállítási ügylet, amely jelenleg a Legfelsőbb Bíróság előtt van.
A holding tavaly összesen 1,2 millió tonna műtrágyát gyártott a péti Nitrogénművek Zrt.-ben és a szolnoki vegyiművekben. A cégcsoport szinte minden fejlesztési hitelét visszafizette a kereskedelmi bankoknak és az MFB Zrt.-nek, a már elkezdett és közeljövőben induló fejlesztésekhez nem lesz szükség hitelre, a cég számláin több mint 30 milliárd forint \"parkol\" − mondta lapunknak a tulajdonos, Bige László. A holding emellett − befektetésre ajánlott hitelminősítése alapján − a nemzetközi tőkepiacon is megjelenhet.
A péti üzem kapacitásbővítésének előkészítése már tavaly elkezdődött, az idén induló és 2014-ben befejeződő 70 millió eurós beruházás 37 százalékkal (300 ezer tonnával), évi 1,4 millió tonnára növeli a termelést, a fajlagos energiafelhasználást pedig 10 százalékkal csökkenti. A Nitrogénművek tavaly közel 90 milliárd forintos árbevételt ért el, az előző évinél 25 százalékkal magasabbat, adózás utáni eredménye meghaladhatja a 2010-es 5,5 milliárd forintot. Hasonló fejlesztést indított a vállalat Szolnokon is, ott egy kénsavgyár és egy ammóniaszulfát-üzem épül. A szolnoki vállalat árbevétele ezzel átlépheti majd az 50 milliárd forintot, nyeresége pedig a tavalyi 1,5 milliárd négyszeresére is rúghat.
