BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kinevezték a fejlesztési minisztert

2011. december 27. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kinevezte nemzeti fejlesztési miniszterré Németh Lászlónét a köztársasági elnök. Schmitt Pál egyúttal − év végi hatállyal − megszüntette Bencsik János államtitkári megbízatását. A Magyar Közlöny két legutóbbi számában megjelent határozatok szerint az államfő Orbán Viktor miniszterelnök javaslatára kinevezte Németh Lászlónét december 23-i hatállyal nemzeti fejlesztési miniszterré. Németh Lászlóné, aki eddig a Magyar Fejlesztési Bank vezérigazgató-helyettese és igazgatóságának belső tagja volt, Fellegi Tamást követi a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) élén. Fellegi a jövőben az egyes nemzetközi pénzügyi szervezetekkel való kapcsolattartásért felel tárca nélküli miniszterként, és ebben a minőségében vezeti a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) és az Európai Unió Bizottságával folytatandó tárgyalásokat. Németh Lászlóné várhatóan december 28-án, szerdán teszi le miniszteri esküjét. Az új minisztert december 23-án hallgatta meg az Országgyűlés számvevőszéki és költségvetési bizottsága, ahol 19-en igennel, 6 nemmel megszavazták.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet