BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csúcsra járt idén az áramtőzsde

2011. december 26. hétfő, 15:53

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az áramtőzsde közel másfél éves működése során nemcsak a kitűzött célokat valósította meg a tőzsdét működtető HUPX Magyar Szervezett Villamosenergia-piac Zrt., hanem túl is teljesítette azokat − nyilatkozta Medveczki Zoltán, a HUPX Zrt. vezérigazgatója az MTI-nek. A másnapi szállításra szóló piacon az induláshoz képest 2011 végére négyszeresére, negyvenre emelkedett a tőzsdetagok száma és folyamatos az érdeklődés a taggá válással kapcsolatban. Az év december 20-ig eltelt időszakában ezen a piacon a tőzsdei összforgalom elérte a 3,635 terrawattórát, ami a belföldi áramfelhasználás közel 10 százaléka. A legmagasabb napi forgalom júliusban volt, amikor a 17 360 megawattóra már a napi átlagos felhasználás több mint 15,5 százalékát jelentette. Rekordot jelentett az év folyamán a novemberi forgalom is, mert a 423 518,9 megawattórás kereskedett mennyiség meghaladta az indulástól, 2010. július közepétől az év végéig eltelt öthavi forgalmat és ez év decemberében még ez a rekorderedmény is megdőlhet.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet