A BAT Pécsi Dohánygyár Kft. törvénytelennek tartja a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóságnak (NFH) ellene és kereskedelmi partnereivel szemben indított eljárásait, ezért jogainak érvényesítése mellett felülvizsgálja jövő évi magyarországi termelő és munkahelyteremtő beruházási terveit − közölte a társaság csütörtökön az MTI-vel. A BAT elfogadhatatlannak tartja a hatóság \"sorozatos törvénytelen eljárását és az ebből következő kiszámíthatatlan gazdálkodási helyzetet\". A BAT Pécsi Dohánygyár Kft. és kereskedelmi partnerei ellen folytatott eljárások egy részében a törvényben meghatározott maximális bírságnál 40−80 százalékkal magasabb bírságokat vet ki, és igyekszik azokat behajtani. Ennek kapcsán a behajtani próbált összeg eléri a 720 millió forintot. A cég közleményében hangsúlyozza: az eljárások más részében az NFH figyelmen kívül hagyja, hogy a BAT Pécsi Dohánygyár Kft. és partnerei ezen ügyeket a Legfelsőbb Bírósághoz (LB) viszik, valamint figyelmen kívül hagyja az LB ezzel kapcsolatos egyértelmű állásfoglalását is. Pedig az NFH hivatalosan is elismerte a beadványok tényét.
