A kormány a 2011-es kvótabevételekből közel kétmilliárd forintot a Zöld Beruházási Rendszer (ZBR) Panel II Alprogramra, 700 millió forintot pedig a \"Mi otthonunk\" felújítási és újotthon-építési programra benyújtott pályázati igények forráshiányának pótlására fordít − jelentette be Bencsik János energiaügyért és klímapolitikáért felelős államtitkár. A kétmilliárdos összegből a panelprogramban több mint 3400 lakóegység felújítására nyílik lehetőség, 39 százalékban Budapesten. A Mi otthonunk kiírásban eddig 422 pályázatnál született támogatói döntés, közel 1,6 milliárd forint támogatási összeggel, további 200 pályázatot pedig januárban bírálnak majd el, ezek fedezetére 700 milliós pótelőirányzatot biztosít a fejlesztési tárca. Jövőre 1,6 milliárdos kerettel újabb konstrukció indul a közösségi közlekedés zöldítésére, az októberben meghirdetett, közel hárommilliárd forint keretösszegű napkollektoros pályázatok beadási határideje pedig három hónappal, a jövő év március végére tolódik. Utóbbira az államtitkár szerint eddig 1874 pályázatot adtak be, 1,3 milliárdos támogatási igénnyel, több mint 1900 lakóegységre.
