BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Van, ahol létkérdés a szilveszteri buli

A lapunk által megkérdezett szállodások szerint a gyenge forint és a magas üzemanyagárak miatt idén várhatóan jó néhány olyan vendég, illetve család is a hazai kikapcsolódás mellett dönt, akik korábban külföldön töltötték az év végét. Ennek ellenére néhány nyugat-dunántúli, elsősorban soproni, büki és sárvári, illetve hévízi szállodát leszámítva külföldiekre nem nagyon lehet számítani.

2011. december 20. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Több hotel és vendéglátóegység számára létkérdés, hogy az ünnepek jól sikerüljenek, hiszen a főszezon, különösen a Balatonnál és a Dél-Dunántúlon, gyenge volt, sok szálloda még a működési költségeket sem termelte ki. Sternócky Balázs, a siófoki Hotel Azúr Zrt. értékesítési és marketingigazgatója elmondta,  az már most látszik, hogy a tavalyinál több vendég lesz az év végi ünnepek idején. Nagyjából 80 százalék körüli kapacitáskihasználtságra számítanak karácsonykor és szilveszterkor. Külföldiek a gyenge forint ellenére alig érkeznek, viszont egyre több a visszatérő hazai vendég. Hozzátette, idén még több energiát és pénzt fordítottak a különböző vendégcsalogató programok megszervezésére.

Behán István, a gárdonyi Vital Hotel Nautis igazgatója szerint a rendkívül gyenge nyári főszezont követően az ősz már a forgalom és az árbevétel szempontjából is a tervek szerint alakult. Ebben jelentős része van annak, hogy ismét egyre több a  vállalati rendezvény, illetve konferencia. Karácsonykor, illetve az azt követő napokban, a jelenlegi foglaltsági adatok szerint, 75-80 százalék körüli kapacitáskihasználtság lehet. Behán hozzátette, az elfogadható eredmény elérése érdekében a \"szilveszteren még keményen dolgozni kell.\"

A balatoni régió mellett idén a Dél-Dunántúlon csökkent legnagyobb mértékben a forgalom. A pécsi szállodások még a tavalyi, ugyancsak gyenge évhez képest is mintegy 20 százalékos  vendégszámcsökkenésről beszélnek. Úgy tűnik, az ünnepek sem hoznak áttörést. Danka András, a Danubius Hotels Zrt. két pécsi szállodájának igazgatója elmondta: bár a Hotel Palatinusban és a Hotel Pátriában is minden korábbinál gazdagabb programokkal készülnek, karácsonykor és az azt követő napokban talán 50 százalékos lesz a kapacitáskihasználtság. A Palatinus szilveszterkor várhatóan megtelik, de a Pátriában még van hely. A szakember szerint más kulturális fővárosokkal ellentétben a pécsi EKF hatása már egyáltalán nem érzékelhető, s úgy tűnik, az autópálya sem hozott áttörést.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet