Néhány héten belül közel 22 ezer tonna mozambiki nádcukrot finomítanak a Magyar Cukor Zrt. kaposvári gyárában − írta a Somogyi Hírlap. A lap értesülése szerint az áru már megérkezett a koperi kikötőbe, s megtették az előkészületeket a szállításhoz. Magyarország egyetlen megmaradt cukorgyárának vezetői az első sikeres, augusztusi, húszezer tonnás brazil \"nádas akció\" eredményére alapoznak − olvasható a lapban, ahol Hájos László, a vállalat vezérigazgatója a mozambiki szállítmány feldolgozásáról szólva elmondta: a munka nagyjából 20-30 napig tart. A legfrissebb tervek szerint jövőre előreláthatóan legalább 50 ezer tonna árut fogad a kaposvári gyár. Azt még nem tudni, hogy melyik országból érkezik a rakomány, a tárgyalások rövidesen megkezdődnek. A megyei napilap beszámolt arról is, hogy a kaposvári üzemben még javában folyik a 112 naposra tervezett kampány. A csaknem 790 ezer tonna cukorrépából nagyjából 120 ezer tonna cukrot nyernek. Fokozatosan feltöltik a 25 ezer tonnás silót, a többit üzletláncoknak, kereskedelmi társaságoknak értékesítik.
