BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyar marha megy Algériába

2011. december 20. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Elindulhat a magyar marhahús exportja Algériába a Vidékfejlesztési Minisztérium tájékoztatás szerint: a hízó- és vágómarhák állat-egészségügyi bizonyítványának kölcsönös elfogadásáról állapodott meg Kardeván Endre algériai kollégájával, Rachid Bouguedour országos főállatorvossal Algírban. A minisztérium közleménye szerint a magyar élelmiszer-biztonságért felelős államtitkár a magyar−algériai agrár-külkereskedelem fejlesztése érdekében utazott az észak-afrikai országba. A tárgyaláson egyezség született arról, hogy Magyarország a jövőben gabonát, húsféléket, zöldség-gyümölcsöt, tejport, vetőmagot, mézet, fűszerpaprikát és más magyar élelmiszer-alapanyagot és feldolgozott terméket szállíthat Algériába. A magyar szakállamtitkárt kedden délután fogadja az algériai mezőgazdasági és vidékfejlesztési miniszter is: Rachid Benaissa a 75. jubileumi Országos Mezőgazdasági Kiállításon októberben járt Magyarországon, és mezőgazdasági együttműködési megállapodást írt alá Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszterrel.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet