BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Félnek az ünneptől az amerikaiak

2011. december 20. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egy nemrég közölt kutatás bemutatta azokat az élethelyzeteket, amelyektől az amerikaiak különösen tartanak az évnek ebben a szakaszában. A Consumer Reports National Research Center által készített reprezentatív felmérés szerint számos olyan szituáció van az ünnepek alatt, amelyeket az amerikaiak jobb szeretnének elkerülni − írja az ELTE TáTK hírleve −, és amelyek, karácsony ide vagy oda, szinte félelemmel töltik el őket. Bár az ajándékvásárlási láz mostanában indult el igazán, a megkérdezettek 68 százaléka már előre tart a bevásárlóhelyeken a tömegtől és a hosszas sorban állástól. Ezenfelül a válaszadók egyaránt 37 százaléka tart attól, hogy a vásárlásokkal adósságba veri magát, mint ahogy attól is, hogy az ünnepi étkezések súlyfelesleggel járnak majd. A kutatás szerint az amerikaiak 28 százalékának jelent stresszt az ajándékvásárlás, és minden ötödik aggódik azon, hogy a kapott vagy adott meglepetések csalódást fognak okozni. Minden negyedik válaszadó előre tart az ünnepi utazásoktól, és attól, hogy bizonyos rokonaival az évnek ebben a szakaszában találkoznia kell. Érdekesség, hogy az amerikai lakosság 16 százaléka nem örül annak, hogy karácsonyi partikon kell megjelennie, és 15 százalék rosszul viseli, hogy ezeken kötelezően udvariaskodni kell másokkal.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet