BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A TriGránit nagy üzletet kötött

2011. december 19. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Néhány nappal ezelőtt lezárult az év ingatlanpiaci üzlete. A százötvenmillió eurós tranzakció keretében a Demján Sándor tulajdonában lévő TriGránit eladta a budapesti Millennium városközpontban található négy irodaépületet 74 százalékát. A Duna-parton levő − és jelenleg is fejlesztés alatt álló − komplexumban található négy irodatorony összterülete meghaladja a 60 ezer négyzetmétert. Az adásvétel része a befejezéshez közel álló és a K&H bank székházául szolgáló torony, valamint a Vodafone és a Morgan Stanley székházai. A vevő a chicagói székhelyű Heitman cég, amely már évek óta szoros kapcsolatban van Demjánnal − ők vették meg ugyanis a TriGránit által épített zágrábi Arena Centar felét is. A vételárból 10 millió eurót a hitelek átvállalása tett ki. Demjánék ötvenmillió eurót, ezenfelül némi bónuszt is kapnak, feltéve, ha a jelenlegi bérlők meghosszabbítják két év múlva lejáró szerződéseiket. A Heitman értesüléseink szerint a még szabadon álló telkek egyikén egy négycsillagos konferenciaszállodát is építene − ennek elkezdését vélhetően attól teszik függővé, hogy a Művészetek Palotája mögötti üres telken felépül-e a régóta várt és tervezett konferencia-központ.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet