Hiába adta a legolcsóbb ajánlatot a Reko Konzult, egyelőre nem kezdheti meg a Margit híd szobrainak rekonstrukcióját. A pilléreken levő hét szobor felújítására és egy, a háborúban megsemmisült szobor kifaragására meghirdetett pályázatot a korábbi nyolcszázmillió forint vállalási ár közel negyedéért, nettó 268 millióért vállalta a cég − ám az ajánlatot azonnal megtámadták a versenyben érintett cégek.
A beadványt a Közbeszerzési Döntőbizottság elutasította, de ismét megtámadják a fővárosi közgyűlés döntését a vesztesek. Új beadványukban azt vetik fel, hogy a Rekónak nincs jogosultsága építészeti munkát végezni és a cég nem szerepel az építőipari vállalkozások listáján sem, ezért a közgyűlésnek nem lett volna szabad odaítélnie a munkát − ezt a Reko azóta pótolta. A felújításra még 2010-ben négy cég adott be pályázatot. A nyertesnél 130 millióval többet kért a Reneszánsz Zrt., és 440 milliós költségvetést készített a Laki Kft. Balogh Miklós, a Reneszánsz Zrt. vezetője elmondta: amennyiben a KDB ismét elutasítja beadványukat, jogi útra terelik az ügyet. A Reko eredetileg 2012 májusára adta volna át a szobrokat, erre azonban egyre kisebb a remény, mert a döntőbizottság határozatáig nem köthet szerződést a főváros a Rekóval.
