BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Százmilliárd forintot szedett vissza Budai

2011. december 15. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az elmúlt egy évben százmilliárd forintot sikerült visszaszerezni az állami költségvetés számára az adófizetők pénzéből, amely az előző kormányzat alatt került különböző utakon magáncégekhez, alapítványokhoz, magánszemélyekhez − mondta Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos. Az 1300 bejelentés közül jelenleg 32 nagy ügyben folytatnak vizsgálatot, 41 ügyben pedig büntetőfeljelentést tettek, illetve már megkezdődött a büntetőeljárás. Budai megemlítette a Péti Nitrogén Műveket, ahonnan 23,5 milliárd forintot szereztek vissza, az IKR Zrt.-től 6,5 milliárdot, az Omninvest vakcinagyártótól 2,5 milliárdot, de sikeresnek nevezete a budapesti főpolgármester kérésére az Alstomnál lefolytatott vizsgálatukat is, amelynek eredményeként a cég 30 milliárd forintot fizetett vissza a BKV-nak. A jelenleg folyó 41 ügy közül a Budapest Airportnál, a Malévnál és a Volán-vállalatoknál elindult átfogó vizsgálatot emelte ki.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet