A tervezetthez képest négynapos csúszással, ma adják át a forgalomnak a Rárós−Ráróspuszta közti Ipoly-hidat. A késés oka a téli karbantartást szabályozó szerződés hiánya volt az Új Szó értesülése szerint. A Rárós-Ráróspuszta közti Ipoly-hidat október közepén avatták fel, de akkor még nem volt kész. A híd kivitelezője az A-HÍD Építő Zrt. volt, a bruttó hárommillió eurós beruházás a Magyarország−Szlovákia Határon Átnyúló Együttműködési Program 2007−2013 keretében, az Európai Unió társfinanszírozásával valósult meg. A monolit vasbeton szerkezetű, három nyílású, dongaboltozatú híd 73,4 méter hosszú, 15 méter széles, teherbírása 80 tonna, mellette járdát és kerékpárutat is építettek. A folyón egy másik híd újjáépítését is tartalmazza a szlovák−magyar megállapodás, a szintén hárommillió euró értékű berhuházás révén Pösténypuszta és Pető között létesül összeköttetés.
