BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rárós−Ráróspuszta közt hidat adnak át

2011. december 12. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tervezetthez képest négynapos csúszással, ma adják át a forgalomnak a Rárós−Ráróspuszta közti Ipoly-hidat. A késés oka a téli karbantartást szabályozó szerződés hiánya volt az Új Szó értesülése szerint. A Rárós-Ráróspuszta közti Ipoly-hidat október közepén avatták fel, de akkor még nem volt kész. A híd kivitelezője az A-HÍD Építő Zrt. volt, a bruttó hárommillió eurós beruházás a Magyarország−Szlovákia Határon Átnyúló Együttműködési Program 2007−2013 keretében, az Európai Unió társfinanszírozásával valósult meg. A monolit vasbeton szerkezetű, három nyílású, dongaboltozatú híd 73,4 méter hosszú, 15 méter széles, teherbírása 80 tonna, mellette járdát és kerékpárutat is építettek. A folyón egy másik híd újjáépítését is tartalmazza a szlovák−magyar megállapodás, a szintén hárommillió euró értékű berhuházás révén Pösténypuszta és Pető között létesül összeköttetés.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet