Az Első Mobilfizetés Elszámoló Zrt.-n (EME) keresztül tavaly 11 millió tranzakció futott át. Havi lebontásban a szám meredeken emelkedik. A cég kapacitásainak a magyarországi tranzakciók csak egyötödét teszik ki, ami azt jelenti, hogy jelentősebb beruházás nélkül terjeszkedhet a régióban. Ralovich Gábor vezérigazgató a Napi Gazdaságnak elmondta, már elindultak a tárgyalások a régiós terjeszkedésről. A cég vezetője elsősorban a cseh, szlovák és román nagyvárosokban lát lehetőséget a mobilparkolási szolgáltatás beindítására, ezen országokban ugyanis még nagyon kezdetleges állapotban van a szolgáltatás. Lengyelországban ugyan már működik egy, az EME rendszeréhez hasonló, de az ottani cég egyhavi forgalma a magyar cég egynapi teljesítményének felel meg. Nem reménytelen a nyugat-európai irány sem, így elképzelhető, hogy a magyar technológia Ausztriában is megjelenik a következő években. A terjeszkedés ráadásul nem jár jelentős beruházással, egy-egy város rendszerbe csatolása ugyanis szinte költségmentesen megoldható − viszonylag rövid idő alatt.
