BUX 139410.77 0,08 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kitörési pont az egészségturizmus

2011. november 25. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az egészségturisztikai motivációval Magyarországra utazó külföldiek  száma 2010-ben 1,8 millió főre emelkedett. Az orvosi szolgáltatásokon  alapuló egészségturizmus, amelyet a közel húszéves múlttal rendelkező  Magyar Fürdővárosok Szövetsége országosan lefed, megalapozója lehet a  konferencia-, sport-, kulturális turizmusnak is − mondta Szöllősi László, a Nemzetgazdasági Minisztérium belgazdaságért felelős helyettes államtitkára a Magyar Fürdővárosok Szövetsége (MFVSZ) közgyűlésén. Az Új Széchenyi terv kitörési pontként kezeli az egészségturizmust, amely a nemzetközi piacokon is versenyképes kulturális és természeti értékeken alapuló kínálattal rendelkezik. A fejlesztési lehetőségek közül a helyettes államtitkár kiemelte: a fürdővárosok érdekeit is szolgáló turisztikai desztináció menedzsment (tdm) szervezeteknek a Regionális Operatív Programon (ROP) belül 5,5 milliárd forintos támogatási keret áll rendelkezésére, és eddig 80 regisztrációs igény − közöttük több fürdővárosé − érkezett már be a minisztériumhoz. Szabó Zoltán, az MFVSZ titkára elmondta: a települések szerint a gyógyturizmus fejlesztését leginkább az utófinanszírozással működő, túlságosan bonyolult pályázati rendszer gátolja.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet