BUX 139140.07 -0,12 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem lesz 2013-tól elektronikus útdíj

2011. november 23. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem lehet 2013-tól bevezetni a használatarányos útdíjat, az idő túl szűk a megvalósításhoz. A megszűnéssel fenyegetett útadó viszont maradhat. A bevezetés időszükséglete másfél év lenne − ismerte el Völner Pál, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium infrastruktúráért felelős államtitkára a Napi Gazdaság Online kérdésére. Az államtitkár a Translog Connect konferencián hozzátette: jelenleg többféle koncepciót vizsgálnak, amelyek között van olyan is, ami fél év alatt bevezethető volna. Az elektronikus útdíjrendszer − amilyen például Szlovákiában és Ausztriában is működik − azonban nem ilyen. A Napi Gazdaság által korábban megkérdezett szakemberek úgy vélték: minimális az esélye annak, hogy a Széll Kálmán tervben foglaltak szerint vezessék be a tehergépjárművek esetében a használatarányos fizetést.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet