A DISZ Kulturális Egyesület debreceni önkormányzati képviselői szerint a most folyó átépítések során elmérték a villamosmegállók szigeteinek magasságát, ezáltal a régi villamoskocsik ajtaját nem tudják majd kinyitni a megállókban; a meghökkentő fejleményről Varga Zoltán és Tóth Csaba rendkívüli sajtótájékoztatón számolt be kedden a városháza előtti villamosmegállóban. Az ügy előzménye, hogy az európai uniós forrásból épülő városi 2-es villamos vonalán alacsony padlós kocsik járnak majd, ezért a közös − 1-es, 2-es − villamospálya-szakaszon magasabbra kellett építeni a jelenlegi utasváró szigeteket, hogy mindkét villamoskocsi-típusnak megfeleljenek. A képviselők szerint a négy pár villamosmegálló átépítése után derült ki, hogy a régi villamos nem tudja majd kinyitni az ajtaját ezekben a megállókban. Bár a peron magassága és az ajtó alja is 30 centiméter magas, de az utasok súlya miatt a jármű akár 10 centimétert is megsüllyedhet, ami lehetetlenné teszi az ajtók nyitását. Hasonló probléma Budapesten is előfordult a 6-os villamosoknál, ott milliárdos nagyságrendű átalakítást kellett végrehajtani.
