BUX 139119.42 -0,13 %
OTP 45320 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Indul a közmédiában a második leépítési hullám

2011. november 14. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyes hírek szerint már kedden elkezdődhet a csoportos létszámleépítésben érintettek számára az előzetes értesítések átadása, miután pénteken késő este megszületett a Központi Üzemi Tanács és az MTVA megállapodása − írja az Index.hu. A közmédiás kirúgási hullám második körében valamivel több mint 400 embernek adhatják át a felmondásról szóló értesítőt. A leépítésben érintettek között vannak olyanok, akik már keddre kaptak időpontot a feletteseiktől az értesítés átvételére. Ez pedig azt jelzi, hogy az MTVA sürgetni szeretné ezt a folyamatot, mivel az értesítés átvétele után a végleges felmondás csak egy hónap lejártával adható át, és nem szeretnének belecsúszni a karácsony előtti napokba. Az Index.hu információit az MTVA szóvivője, Cserháti Ágnes nem erősítette meg, mint mondta, a Központi Üzemi Tanáccsal véget ért egyeztetés után jövő héten csak a leépítések adminisztrációs előkészítése történik meg. A szóvivő ugyanakkor leszögezte, hogy az értesítések átadása független attól a folyamattól, hogy a megállapodásról a szakszervezetek konzultációkat kezdeményeztek Böröcz Istvánnal, az MTVA elnökével.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet