BUX 138960.55 -0,24 %
OTP 45250 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pesszimisták a közgazdászok

2011. október 28. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csak Varga Mihály, a Miniszterelnökség államtitkára volt optimista a portfolio.hu gazdasági portál konferenciáján a magyar gazdaság teljesítményét illetően. Szerinte nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy az ország 2008-ban fizetésképtelenné vált, így sok idő kell ahhoz, hogy a kiváltó okokat kezeljék. A hiánynak jövőre kisebbnek kell lennie, hogy kikerüljünk az unió túlzottdeficit-eljárása alól, nagy kérdés, hogy a hiánycélt lehet-e teljesíteni. A költségvetés 1,5 százalékos, optimista GDP-bővüléssel számol. \"A kormány vagy a stabilitás vagy a növekedés érdekében tud lépni, a kettő együtt nem megy\" − mondta Oszkó Péter ex-pénzügyminiszter. Úgy vélte, a kormány kevés konfliktust vállalt fel, adócsökkentésbe kezdett, aminek nem volt meg a fedezete. Jaksity György, a Concorde Értékpapír Zrt. igazgatósági elnöke szerint nem kérdés, hogy le kell építeni az államadósságot. Ugyanakkor úgy véli, óriási kockázata van annak, hogy a forint összeomlik. Szerinte az összeomlás a szerdai EU-paktum ellenére elkerülhetetlen. \"A gazdaságpolitikának van koncepciója?\" − kérdezte Mellár Tamás közgazdász Varga Mihály államtitkártól. Szerinte ugyanis az adósságcsökkentés nem egy gazdaságpolitikai koncepció.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet