BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egységes jelölést kérnek az importhúsokra

2011. október 28. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Azonos jelölésre és értelmezésre van szükség azokkal a baromfihúsokkal és húskészítményekkel kapcsolatban, amelyek a különböző szabadkereskedelmi megállapodások alapján, illetve harmadik országból érkeznek az uniós piacra − állapította meg közelmúltbeli közgyűlésén az Európai Baromfi-feldolgozók és -kereskedők Szövetsége (AVEC). A szervezet szerint pontosan meg kell határozni, mit jelent a "húskészítmény" és a "feldolgozott húskészítmény" fogalma. A fogyasztói tájékoztatás érdekében az év végére befejeződik a konzultáció − állapította meg az AVEC. A szabályozás várhatóan kiterjed az első fagyasztás dátumára (ha a termékeket többször fagyasztották), a tápanyag-tartalomra és víztartalomra, amelyeket a csomagolás hátulján kellene feltüntetni. Az AVEC a közgyűlésen áttekintette a higiéniai szabályozási nómenklatúrákat is, mivel azok is egységesítésre szorulnak. Az egyeztetések érdekében értelmezte a "friss", "fagyasztott" fogalmakat, pontosította a "hústermékek", "húskészítmények", "húsalapú készítmények" fogalomkörét. Javaslatot tett a húsvizsgálatok kockázatelemzésen alapuló mintavételére és kezdeményezte, hogy a feldolgozott állati fehérjéket "vezessék vissza" a  takarmányozásba.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet