Október 18-án felszámolás alá került az Electro World Magyarország Kft., pedig a tulajdonosok korábban csődvédelmi kérelmet is beadtak a cég korábbi budaörsi székhelyén, ám az eljáró bíróság visszadobta azt, mert a társaság akkor már budapesti volt. A csődvédelmi kérelem benyújtásával egy időben a tulajdonosok és az ügyvezető igazgató is arról tájékoztatta a sajtót, hogy a hitelezőkkel folytatott tárgyalások során közel kerültek a csődegyezséghez, sőt kommunikációjuk arra engedett következtetni, hogy az minden bizonnyal meg is születik.
A társaság felszámolója a Cég Felügyelet Felszámoló, Végelszámoló, Vagyonrendező Kft. lett. Az Electro World Magyarország Kft.-nek papíron négymilliárd forint a jegyzett tőkéje, ám az elhatárolt vesztesége ennél jóval nagyobb. Az elektronikai áruházlánc boltjait már korábban önálló gazdasági egységekbe (kft.-kbe) helyezték ki, a bolthálózat üzletszervezése, marketingje pedig a tavaly ősszel alakult Electro World Holding Zrt.-hez került. Így nem tudni pontosan, hogy a felszámolás sorsára jutott kft.-ben milyen vagyonelemek vannak, illetve az adósságállomány hogyan oszlik meg.
A hálózat működésének 2002-es megkezdése óta tetemes, 17 milliárd forint kumulált adósságot halmozott fel. A probléma visszanyúlik az angol üzletszervezéshez. A magyar kereskedelmi hálózat profitközpontja Csehországban, Brnóban volt, az Electro World hálózat tulajdonosának, a Dixons-csoportnak ott volt raktárközpontja, ahonnan kiszolgálta a kelet-közép-európai egységeit. Az itthoni veszteség abból származott, hogy a Magyarországon beszerzett termékeket is virtuálisan, esetleg fizikailag is kiutaztatta. Ez drágította a beszerzést és jókora árfolyamveszteséget okozott.
