BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiszervezik a kis postákat

2011. október 12. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pénzforgalmi tevékenység erősítésével, az erősebb szerepvállalással az it-szektorban és néhány száz postahivatal kiszervezésével formálják tovább a Magyar Posta Zrt.-t a liberalizációra − mondta Geszti László, a cég nemrég kinevezett vezérigazgatója. Hozzátette, azt a megbízatást kapta, hogy a céget készítse fel a 2013. január elsején induló liberalizációra. A Napi Gazdaság kérdésére válaszolva elmondta, több száz postahivatalt érinthet a kiszervezés. A cél az, hogy a gyengébben működő területeken magát a postamestert felkérve szerveznék ki az egységeket, vagy pályázat útján külső vállalkozót kérnének fel a posta infrastruktúrájának működtetésére. A vezérigazgató hozzátette, csak a szolgáltatást adnák magánkézbe, a Posta tulajdona, mint például az épület, nem eladó.

Nem kíván a Posta önállóan indulni a mobiltávközlési piacon, ám a most futó frekvenciapályázaton indult szereplők közül együttműködési szándékkal keresték már meg a céget - válaszolta Geszti lapunk kérdésére.

Ami a pénzügyi szolgáltatás erősítését illeti, a Magyar Posta nem kíván klasszikus pénzintézeti tevékenységet folytatni, de nem áll távol tőle a számlavezetés és a részvétel a kártyapiacon. Ez a terület az, ami a Posta jövőjét alapozhatja me. A vezérigazgató elmondta, a cél nem a létszámleépítés lesz. A Posta a legnagyobb foglalkoztatók között szerepel, piaci lépései érzékenyen érinthetik a munkaerőpiacot.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet