A szakszervezetekkel egyeztetve a Holcim Hungária Zrt. vezetősége az ellehetetlenült miskolci cementgyár távozni kívánó dolgozóinak a törvényi előíráson és a kollektív szerződésben foglaltakon felüli szociális csomagot ajánl. A környéken megnyílt új munkalehetőségek alkalmat teremtenek a gyár dolgozóinak újrafoglalkoztatására. A Legfelsőbb Bíróság tavaly november 15-i döntése szerint az üzem termelőeszközei, berendezései a Holcim Hungária tulajdonában maradtak, míg a cementgyár ingatlanjait a bíróság megosztva hagyta a Holcim és a Magyar Cement Kft. között. A Holcim közleménye szerint a cég számos kísérletet tett arra, hogy a gyár üzemeltetése és a munkahelyek megtartása érdekében peren kívüli megoldást hozzon létre a Magyar Cementtel, ez azonban nem járt sikerrel. A miskolci gyár működését a globális építőipari válság nehezítette, így nem éri meg fenntartani.
