BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Holcim-csomag a miskolci dolgozóknak

2011. október 6. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szakszervezetekkel egyeztetve a Holcim Hungária Zrt. vezetősége az ellehetetlenült miskolci cementgyár távozni kívánó dolgozóinak a törvényi előíráson és a kollektív szerződésben foglaltakon felüli szociális csomagot ajánl. A környéken megnyílt új munkalehetőségek alkalmat teremtenek a gyár dolgozóinak újrafoglalkoztatására. A Legfelsőbb Bíróság tavaly november 15-i döntése szerint az üzem termelőeszközei, berendezései a Holcim Hungária tulajdonában  maradtak, míg a cementgyár ingatlanjait a bíróság megosztva hagyta a  Holcim és a Magyar Cement Kft. között. A Holcim közleménye szerint a cég számos kísérletet tett arra, hogy a gyár üzemeltetése és a munkahelyek megtartása érdekében peren kívüli megoldást hozzon létre a Magyar Cementtel, ez azonban nem járt sikerrel. A miskolci gyár működését a globális építőipari válság nehezítette, így nem éri meg fenntartani.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet