A tervekkel ellentétben nem 500, csak 300 millió forintos tőkeinjekciót kap az Országos Hulladékgazdálkodási Ügynökség (OHÜ) Kft., amit a 2011-es költségvetés maradványából finanszíroznak. A félmilliárdos tőkeinjekcióról kormánydöntés született, a büdzsémaradványt azonban csak novemberben összegszerűsítik, így elvileg csak akkor válik hozzáférhetővé. Amíg azonban az OHÜ bejegyzés alatt áll, addig nehézkes a hulladékkezelésre kiírandó pályázatokat elindítani, ezért az ügynökség a Vidékfejlesztési Minisztériumtól kap 300 milliós tőkét. Jelen pillanatban azt várjuk, hogy a pénz megérkezzen a számlánkra − mondta a Napi Gazdaságnak Vámos Oszkár, az állami tulajdonú cég ügyvezető igazgatója.
Vámos úgy véli, a 2012. januári indulásnak nem lesz akadálya: az OHÜ megalakult, 47 főt foglalkoztat és mintegy 50 projektet futtat − ezek nagy része a cég bejegyzésével kapcsolatos, ám a rendszerben megjelentek már a pályázati anyagok is. Az ügynökségnek elvileg szeptemberben kellett volna meghirdetnie az ipari hulladékok kezelésére vonatkozó szolgáltatói tendereket, ezeket azonban − többek között a cég bejegyzésének csúszása miatt − későbbre halasztották. Vámos szerint a tenderkiírások októberben megjelennek, reményeik szerint pedig novemberben már döntenek is a győztesekről, így a \"beszállítói\" szerződéseket még idén meg is köthetik. Az ügyvezető igazgató hozzátette, a lakossági szelektív hulladékgyűjtés rendben van, kérdések az ipari szektorban merülhetnek fel, ha azonban tartják a januári indulást, fennakadásra itt sem számítanak.
