BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyelőre nem emelik a termékdíj-bevételi célokat

2011. október 3. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tervek szerint összesen 49 milliárd forint folyik majd be környezetvédelmi termékdíjból jövőre, a termékdíj nagyságáról a kormány dönt − mondta Illés Zoltán, a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) környezetügyért felelős államtitkára az MTI-nek. Illés Zoltán arra reagálva beszélt erről, hogy Oláh Lajos (MSZP) pénteken közölte: pártja információi szerint drasztikusan emelni kívánja a nyáron elfogadott termékdíjak mértékét a vidékfejlesztési miniszter egyik kormány-előterjesztése.

Oláh Lajos országgyűlési képviselő közleménye szerint Fazekas Sándor előterjesztése 60 milliárd forintra emelné az állam termékdíjbevételeit. Ez újabb 12 milliárd forinttal növelné a lakosság és a mezőgazdasági termelők terheit, hiszen a fogyasztói árak emelkedését vonná maga után. Illés az MTI-nek elmondta: a jövőre tervezett termékdíjbevétel összesen 49 milliárd forintot tesz ki. Ebből az összegből 23,5 milliárd forint jutna a hulladékgazdálkodás finanszírozására, azaz a szemét begyűjtésére és újrahasznosítására.

Illés Zoltán jelezte: személy szerint azt szerette volna elérni, hogy eredeti terveinek megfelelően 85 milliárd forintra rúgjon a termékdíj és efelett még 23 milliárd forint jusson a költségvetési befizetésre. Ez összesen 108 milliárd forintot tett volna ki.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet