BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megújult köntösben a magyar Bocuse verseny

2011. szeptember 30. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Újra ütközési pontot talált a Magyar Gasztronómiai Egyesület (MGE) és a Magyar Nemzeti Gasztronómiai Szövetség (MNGSZ). Most a Bocuse d\'Or, nemzetközi szakácsverseny magyarországi szervezési joga miatt alakult ki feszültség a két szervezet között: korábban az MNGSZ állt Európa leghíresebb gasztroversenye mögött, 2011-ben azonban az MGE szervezi \"újjá\" a megmérettetést és egyben a Bocuse d\'Or Akadémiát. Az MNGSZ az MGE \"megszerzett\" jogait, illetve az akadémia szervezését vitatja.

Ettől függetlenül lázasan folyik a nemzetközi verseny magyar selejtezőjének szervezése, a verseny október 11−14. között a HOVENTA kiállításon lesz. A szervezet nyolc szakácsot hívott a rendezvényre, a győztes részt vehet a 2012 márciusában Brüsszelben rendezendő Bocuse d\'Or Europe előselejtezőn. A döntőt 2015-ben szervezik a francia alapítók. A selejtező témája a hal és hús lesz.

Az MGE a verseny szervezési jogokról szóló tájékoztatóján arról is beszélt, hogy céljai között szerepel a magyar Bocuse Akadémia újjászervezése. A brüsszeli elődöntőt illetően megjegyezték, rendkívül nagy siker lenne, ha a magyar versenyző rögtön a megújulás első évében továbbjutna a francia döntőbe.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet