BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OTP Romania két évig segít a frankhiteleseken

2011. augusztus 11. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Két évre felfüggeszti a frankhitelesek tőkerészre eső tartozásának törlesztését az OTP Romania, így az ügyfeleknek ez idő alatt csak a kamatokat kell megfizetniük − döntött a magyarországi pénzintézet helyi leánya. Ezenkívül hat hónapra kamatkedvezmény is igényelhető, melynek mértéke legfeljebb egy százalék lehet − mondta a Napi Gazdaságnak Diósi László, az OTP Romania vezérigazgatója. Ezzel a megelőző lépéssel a piacokon eluralkodott pánikhangulatot igyekszünk kezelni, meggyőződésünk ugyanis, hogy ez egy átmeneti állapot és ez idő alatt normalizálódik a helyzet − fogalmazott Diósi. A kiegészítő szerződés az árfolyam kedvező alakulása esetén megkötés nélkül felbontható, az ügyfél emellett bármikor kérheti a szintén kedvezményes frank−euró konverziót is.

Romániában a frankalapú hitelek aránya jóval kisebb, mint Magyarországon, a bajba jutott hitelesek megsegítésére vonatkozó kormányszintű program ezért nincs. Hivatalos adatok szerint országos szinten mindössze 50 ezer ügyfél választotta ezt a devizát, jellemzően ingatlan vásárlásakor, tartozásuk összege 3,2 milliárd eurónak felel meg. A nem fizetők aránya ezen belül 10 százalék. Az OTP lakossági hitelportfóliójának 80 százalékát adják a frankalapú kölcsönök, a nem teljesítők aránya azonban az országos átlag alatt, a teljes hitelállomány alig hat százalékán tetőzött júliusban − mondta lapunknak Ljubicic Gábor, az OTP Romania vezérigazgató-helyettese.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet