BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több pénz juthat transzplantációs műtétekre

2011. augusztus 10. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Augusztustól az eredetileg ez évre tervezettnél 1,7 milliárd forinttal nagyobb összeg áll a kórházak rendelkezésére az Egészségbiztosítási Alapban a tételes elszámolású eszközök és nagy értékű műtétek finanszírozására − derül ki az egészségügyért felelős államtitkárság és az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) MTI-hez eljuttatott közleményéből. A Nemzeti Erőforrás Minisztérium és az OEP célja, hogy az év végéig biztosított csaknem kétmilliárd forintos többlet révén csökkenjen a várakozási idő azon betegek körében, akik transzplantációra vagy korszerű eszköz beültetésére várnak. A többletet az alap belső erőforrásainak átcsoportosításaiból fedezik, ennek eredményeként az érintett intézmények ez évre elszámolható keretösszegét az OEP a hónap elejétől a finanszírozási szerződés módosításával automatikusan megemelte. Így az intézmények nagyobb számban végezhetnek egyebek mellett máj- és vesetranszplantációs műtéteket, továbbá több, a veleszületett halláskárosodást javító implantátum és gerincstabilizáló implantátum beültetésére nyílik lehetőségük.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet