BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Néhányan újraszámolnak

2011. augusztus 9. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Négy magánnyugdíjpénztárat arra kötelezett a PSZÁF, hogy számítsák újra a tagi kifizetéseket az állami rendszerbe visszalépett pénztártagok egy szűk körénél. Az Allianz Önkéntes és Magánnyugdíjpénztárat, a Budapest Magánnyugdíjpénztárat, az ING Önkéntes és Magánnyugdíjpénztárat és az OTP Magán­nyugdíjpénztárat belső ellenőri jelentéseik és az azok nyomán bekért információk alapján arra kötelezte a felügyelet, hogy 15 napon belül számítsák újra tagi kifizetéseik összegét azon volt tagjaiknál, akik korábban más pénztárakból léptek át, onnan nyugdíjcélú megtakarítást hoztak át, ám róluk az átadó pénztárak a reálhozam számításához annak idején nulla forint tagdíjról, tagdíj-kiegészítésről szolgáltattak információt. A négy pénztár által alkalmazott számítási módszer az átlépett tagok e meghatározott körénél pontatlan volt és nem felelt meg a jogszabályi előírásoknak, így jelentős eltérést eredményezhetett a kifizetendő reálhozamban. Az előírt ismételt számítás mintegy 1500 volt pénztártagot érint a távirati iroda szerint.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet