BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégsem lehet majd kirúgni a kismamákat

2011. augusztus 8. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Két ponton már puhulni látszik az új Munka törvénykönyve. A tervezethez a konzultáció során 150 érdemi észrevétel érkezett a Nemzetgazdasági Minisztérium szerint − a tárca azonban a szöveget csak a jövő héten vitatja meg a szakszervezetekkel. Ezzel együtt körvonalazódni látszik, hogy bizonyos kormányztati ötletek már most elvéreztek: a védett kor intézménye és a kismamák munkajogi védelme ugyanis mégis megmarad. Az eredeti tervek szerint mind a nyugdíj előtti éveket töltő, mind a kismama munkavállalókat el lehetett volna bocsátani. A tárca szerint az új törvénytervezetet széles körű konzultációsorozat után nyújtják be a kormánynak, amely várhatóan ősszel dönt a tervezetről, és ezután kerülhet az országgyűlés elé, ami januári hatálybaléptetést feltételez. A kormány elé vitt verzióban már benne lesznek a konzultáción született döntések, így a védett kor intézménye, valamint a kismamák munkajogi védelme. A szociális konzultáción született döntések mellett a tervezetben megerősítik a munkavállalók személyhez fűződő jogainak védelmét, illetve az életkor előrehaladtával nem csökken a szabadnapok száma.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet