BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elkezdődtek az elbocsátások a pécsi Elcoteqnél

2011. augusztus 8. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem járt eredménnyel az amerikai Platinum Equity által végzett  átvilágítás az Elcoteqben, a befektető végül úgy döntött, hogy nem vesz  részvényeket a finn érdekeltségű elektrotechnikai cégben − erősítette meg az MTI-nek Novodárszky Béla, az Elcoteq vasasszakszervezetének vezetője. Az Elcoteq idén június végén jelentette be, hogy nem tudja határidőre fizetni hitelállományát, nehéz helyzetét a világgazdasági válsággal, illetve azzal magyarázta, hogy legnagyobb partnere, a Nokia szerződést bontott vele. A múlt héten kedden  már megkezdődött a leépítés a pécsi üzemben. A július 11-én bejelentett  680 helyett várhatóan kevesebb mint 500 embert érint majd a lépés. Novodárszky Béla tájékoztatása szerint a héten eddig mintegy kétszáz  dolgozó kapott értesítést arról, hogy érinti őket a létszámcsökkentés. Az Elcoteq 1998-ban jelent meg Magyarországon. A vállalat pécsi  üzemeiben a gazdasági válság előtt mintegy hétezren dolgoztak, jelenleg  mintegy 2800-an. Az anyacég arra kérte a hitelező bankokat,  hogy meghosszabbított fizetési határidő mellett rendezhesse tartozását. Ezzel egy időben bejelentette, hogy tárgyalásokat kezdett a Platinum Equity magánbefektető céggel jelentős részvénycsomag-tulajdonlásról és a cég adósságkezeléséről. Az Elcoteq júliusban kontrollált vezetést kért a luxemburgi jog alapján, hogy működését továbbra is fenntartsa, és befejezhesse a cég átvilágítását akár a korábban  bejelentett befektetővel, akár egy potenciális új partnerrel.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet