Elfogadhatatlan az új Munka törvénykönyvének tervezete, mivel teljes mértékben kiszolgáltatottá teszi a munkavállalókat. Emiatt nyomatékosan felszólítják a kormányt, hogy azonnal kezdjen háromoldalú tárgyalásokat a témában − áll a hat országos szakszervezeti szövetség tegnapi tárgyalását követően kiadott állásfoglalásban. Az állásfoglalást az Autonóm Szakszervezeti Szövetség, az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés, a Liga Szakszervezetek, a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége, a Munkástanácsok és a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma írta alá. Az azonnali tárgyalások megkezdésére azonban kevés az esély, mivel a kormány és a közigazgatás jelentős része még szabadságát tölti augusztusban is. Arról nem is beszélve, hogy az elvben a tervezetet jegyző Nemzetgazdasági Minisztérium augusztus elsejéig csak írásban várja a társadalmi vita során beérkező javaslatokat.
