Összesen 7,8 milliárd forintot kap 150 szervezet, alapítvány egy nemrégiben megjelent kormányrendelet szerint. A forrás egyenként 52 millió forintot jelent, ám valójában egy-két nagy program viszi el a pénz jelentős részét.
Annyi bizonyos, hogy senki sem állíthatja, nincs pénz a sport támogatására. A Nemzeti Sport Intézet összesen 3,7 milliárd forintot kap utánpótlás-nevelésre. A rendelet szerint egyszer majd 1,5 milliárd forint jut sporttámogatásra, a Héraklész programra, sportiskolák támogatására és egyéb utánpótlási feladatokra, majd még egy soron újabb 2,2 milliárd forintot kap az intézet a Magyar Labdarúgó-szövegséggel (MLSZ) együtt országos szakszövetségek akadémiai rendszerének kialakítására és az MLSZ utánpótlás-nevelésére. Az MLSZ emellett 960 millió forintot kap arra, hogy a stadionok biztonságosabbá tételére fejlesztéseket tendereztessen és rendeljen. Vagyis az MLSZ és a Nemzeti Sport Intézet a teljes támogatási összeg több mint felét, 4,6 millió forintot visz el.
További jelentős, több tíz millió forint nagyságrendű támogatás megy még azonban különböző sporttámogatásokra. Ezek között világversenyek megrendezésének költségei is vannak, így például a Magyar Jégkorong Szövetség 45 millió forint támogatás kap a Divízió 1. világbajnokság megrendezésére, és a Magyar Kajak-Kenu Szövetség is hozzájut 325 millióhoz a Kajak-kenu Gyorsasági Világbajnokság koordinálására.
Talán a legszélesebb kört fedi le valamennyi sportcélú támogatás közül az a csomag, amely a civilek sportolását segíti. Öt kategóriában kapnak összesen 370 millió forintot sportegyesületek, sportszövetségek, diáksport-egyesületek, iskolai sportkörök és sportiskolák. Az egyes kategóriák a szenior, az egészségmegőrzés, a grundsportágak, a fogyatékosok szabadidős pályázata és a szabadidős és közösségi sportolásra alkalmas létesítmények kihasználtságának javítása. A szenior kategóriában elsősorban a hobbisportok gyakorlása, nordic walking-programok vannak kiemelve, az egészségjavításban pedig főleg működési és eszköztámogatásról van szó.
Ennél azonban sokkal érdekesebb az a 124 millió forint, amelyet a Wesselényi Miklós Sport Közalapítvány kap: ez az összeg a Csanádi Árpád Általános Iskolához kerül, de nem tornaterem építésére vagy sport támogatására, hanem a tanárok munkabérének kifizetésére és a közüzemi díjak kiegyenlítésére. Sportcélra így összesen 5,6 milliárd forint megy el a 7,8 milliárd forintból.
Ehhez képest oktatási célra összesen 566 millió forintot szán a kormány a rendeletében. Ez is meglehetősen koncentrálva jut el azonban az érintettekhez. A támogatás java részét, 330 millió forintot a Lakitelki Népfőiskolai Közalapítvány kapja, 120 milliót pedig a Kárpátaljai Magyar Főiskoláért Alapítvány. Előbbi működésre, dologi kiadásokra, népfőiskolai programokra fordíthatja az összeget, utóbbi pedig bér jellegű hozzájárulásra a maga 120 millióját. Egy-két nagyobb tétel − a hallgatói önkormányzatok kapnak 51, a Doktoranduszok Országos Szövetsége 21 milliót − mellett például Kazinczy-versenyre, matek és biológia diákolimpiára, innovációs tehetségkutató versenyre egy-kétmillió forint támogatás jut.
Egyenként a legkevesebb támogatásban a kulturális alapítványok részesülnek. Itt is van persze egy-egy nagyobb tétel, mint a Fesztivál Zenekar 450 milliója vagy a Területi Művelődési Intézmények Egyesülete 535 milliója − ezen a forráson 61 tagintézmény osztozik −, ám az Alternatív és Független Színházak Szövetsége kénytelen beérni 200 ezer forint működési támogatással. Ugyanennyit kap a Fiatal Iparművészek Stúdiója Egyesület, azonban ennél is kevesebb jut például a Magyar Táncművészek Szövetségének vagy a Magyar Írók Egyesületének: ők 150-160 ezer forintot kapnak. A legkevesebb, mindössze százezer forint jut például a Magyar Játékszíni Társaságnak és a Magyar Műfordítók Egyesületének.
