Az eddig ismertté vált tételek mellett újabb 2700 zsák kukoricáról mutatták ki a laborvizsgálatok, hogy génmódosított vetőmaggal szennyeződött − jelentette be Kardeván Endre, a Vidékfejlesztési Minisztérium élelmiszerlánc-biztonságért és agrárigazgatásért felelős államtitkára. A tárca eddigi közlése szerint 940 hektárnyi szennyezett vetőmaggal beültetett táblán már megsemmisítették a növényzetet, majd újabb 2500 hektár bevetésére elég vetőmagtételt találtak, ami várhatóan a szükséges 400 méteres védőzónában lévő hasonló kultúrába tartozó vetés megsemmisítésével együtt elérheti az ötezer hektárt is. Ugyan az eddig megsemmisítési határozatot kapó termelőknek július 22-ig kellene elvégezniük a szükséges munkálatokat, azonban az időjárásra tekintettel a hatóság megérti, ha nem tudják tartani a határidőt. Az államtitkár szerint emiatt nem kell büntetéstől tartaniuk a termelőknek.
A Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal laboratóriumában még további 130 mintát vizsgálnak − válaszolta a Napi Gazdaság kérdésére Kardeván Endre. Vagyis elképzelhető, hogy újabb szennyezett mintákra bukkannak még. A vizsgálatok várható befejezésével, illetve az esetleges kártérítéssel, költségtérítéssel kapcsolatban későbbre, a felmérések lezárulása utánra ígért tájékoztatást.
