BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Milliárdos program indul hátrányos helyzetűek foglalkoztatására

2011. július 21. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Társadalmi Megújulás Operatív Program (Támop) két projektjén keresztül négy évig összesen 60 milliárd forint európai forrást biztosít a kormány a munkaerő-piaci hátránnyal küzdő munkavállalók foglalkoztatására − ismertette Czomba Sándor, a tárca foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára a kormány múlt heti döntését. A munkaadók az alacsony iskolai végzettségűek, az elavult szakképzettséggel rendelkezők, a pályakezdők, a gyesről vagy gyedről visszatérők, a bérpótló juttatásban részesülők, a tartós munkanélküliséggel veszélyeztetettek, valamint az ötven év felettiek foglalkoztatásához kaphatnak támogatást.

Mintegy 17 milliárd forintot különítenek el az 50 év felettiek elhelyezkedésének támogatására. A támogatási időszak első négy hónapjában teljesen térítenék a béreket és járulékokat, később arányosan csökkenne a dotáció. A négyéves programba 70 ezer főt − köztük 12 ezer romát − vonna be a kabinet. A bértámogatás mellett a résztvevők fele munkapiaci keresletre alapozott képzést is kap. A kormány úgy számol, legalább 20 ezren kerülhetnek tartósan vissza a munkaerőpiacra.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet