A Társadalmi Megújulás Operatív Program (Támop) két projektjén keresztül négy évig összesen 60 milliárd forint európai forrást biztosít a kormány a munkaerő-piaci hátránnyal küzdő munkavállalók foglalkoztatására − ismertette Czomba Sándor, a tárca foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára a kormány múlt heti döntését. A munkaadók az alacsony iskolai végzettségűek, az elavult szakképzettséggel rendelkezők, a pályakezdők, a gyesről vagy gyedről visszatérők, a bérpótló juttatásban részesülők, a tartós munkanélküliséggel veszélyeztetettek, valamint az ötven év felettiek foglalkoztatásához kaphatnak támogatást.
Mintegy 17 milliárd forintot különítenek el az 50 év felettiek elhelyezkedésének támogatására. A támogatási időszak első négy hónapjában teljesen térítenék a béreket és járulékokat, később arányosan csökkenne a dotáció. A négyéves programba 70 ezer főt − köztük 12 ezer romát − vonna be a kabinet. A bértámogatás mellett a résztvevők fele munkapiaci keresletre alapozott képzést is kap. A kormány úgy számol, legalább 20 ezren kerülhetnek tartósan vissza a munkaerőpiacra.
