E-community néven közösséget alakítottak azok a társaságok, amelyek szerepet kívánnak vállalni az elektromos járművek közúti elterjesztésében. A közösség rendes tagja az Elmű−Émász-csoport, az ABB és az elektronikai tevékenységgel foglalkozó Észak-Budai Zrt., támogatói között van például az Ernst and Young. A stratégiai partnerek között szerepel a Citroën, a Mitsubishi és a Peugeot, vendégtag pedig többek között a Fővárosi Vízművek, a The Boston Consulting, a PricewaterhouseCoopers és a City Taxi. A rendes tagok elektromos járműveket használnak, a támogató tagok a közös munka finanszírozásában segítenek, a vendégtagok pedig szellemi munkával, ötletekkel, javaslatokkal segítik az e-mobilitás elterjesztését. Európában 2020-ra várhatóan mintegy tízmillió elektromos jármű lesz, és számuk Magyarországon is eléri majd a 25 ezret − jelenleg öt-tíz ilyen gépkocsi lehet Budapesten. Az Elmű az év végéig a meglévő egy budapesti töltőoszlop mellett négy-öt további elhelyezését tervezi a fővárosban.
